canlı destek

Ebelik Lisans Tamamlama Öğrencileri için

2021 SAĞLIK LİSANS TAMAMLAMA KAYIT İŞLEMLERİ

 

            Üniversitemizde 2021-2022 Eğitim - Öğretim Yılı Sağlık Alanında Lisans  Tamamlama ile  eğitim görmeye hak kazanan adayların kayıt işlemleri E-Devlet üzerinden 23-28 Eylül 2021 (23:59) tarihleri arasında, Ege Üniversitesi E-Kayıt sistemi üzerinden 23 Eylül-01 Ekim 2021 (23:59) tarihleri arasında yapılacaktır.

E-Devlet üzerinden kayıtlarını gerçekleştiren adayların kayıt için ayrıca Üniversitemize gelmeleri veya Ege Üniversitesi E-Kayıt sistemi üzerinden kayıt yaptırmaları gerekmemektedir.

 

Üniversitemiz E-Kayıt sistemine giriş için tıklayınız.

E-Devlet üzerinden veya Ege Üniversitesi E-Kayıt sistemi üzerinden kayıt yapan öğrenciler üniversitemize kayıt durumunu aşağıdaki linki tıklayarak kontrol edebilecektir.

 

Kontrol için tıklayınız.

Kayıt hakkı kazanan öğrenciler E-Kayıt sistemine giriş için tıklayınız. linkinden  üniversitemizin kayıt sistemine giriş yapıp aşağıda belirtilen belgeleri yükleyip “kaydı tamamla” butonuna basarak kayıt işlemini tamamlayacaklardır. Yüklenen ilgili belgelerin uygunluğu kayıt personeli tarafından kontrol edilerek uygun olanların kayıtları tamamlanacaktır.

Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan adayların daha sonraki bir tarihte kayıt yaptırmaları mümkün olamayacaktır.

Elektronik kayıt yaptıranların kayıt için ayrıca üniversitemize başvurmaları veya belge teslim etmeleri gerekmemektedir.

 

  Kayıt İçin Gerekli Belgeler

- Ön lisans diploması/mezuniyet belgesi

Sisteme eklenen belgeler kayıt personeli tarafından kontrol edilecek ve uygun olmaması halinde açıklama yazılarak düzenlemeye verilecektir. Adaylar birkaç saat içerisinde kayıtlanma durumunu görüntüleyebileceklerdir. Düzenlemeye verilen durumlarda adaylar ilk yüklediği belgeyi silerek yeni belgeyi yüklemek suretiyle yeniden kaydı tamamla butonuna basacaklardır.

Aynı Düzeyde Bir Yükseköğretim Programına Kayıtlı Olanlar;

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Genel Kurul Kararlarına göre aynı anda iki lisans veya iki ön lisans programına devam edilememektedir. (Açık öğretim ve uzaktan öğretim programları hariç) Söz konusu durum YÖKSİS sistemi üzerinden sorgulanacaktır. Böyle bir durumun oluşması halinde öğrenciden bir programı tercih etmesi istenecektir.

Öğrenimini üniversitemizde sürdürmeye karar veren adayın aynı düzeydeki diğer programdan kaydını sildirmesi gerekecektir.

E-Devlet sistemine kayıt silme durumu yansıdıysa bu durumdaki adaylar üniversitemizin elektronik kayıt sistemine girerek herhangi bir belge yüklemeksizin kayıtlarını gerçekleştirebileceklerdir.

Diğer programdan kaydını sildirdiği halde durumu E-Devlet sistemine yansımadıysa kaydını sildirdiğine ilişkin, ilgili üniversiteden alacakları belgeyi E-Kayıt sistemine giriş için tıklayınız. linkinden üniversitemizin elektronik kayıt sistemine giriş yapıp yükleyerek “kaydı tamamla” butonuna basacaklardır. Kayıt personelimiz belgeyi kontrol edecek ve uygun ise kaydı kesinleştirecektir. Öğrenciler kayıtlarının son durumunu birkaç saat içinde kayıt sisteminden kontrol edebileceklerdir. Eklenen belgenin uygun/doğru olmaması durumunda kayıt gerçekleştirilmeyerek düzenlemeye verilecektir. Bu durumda adaylar ilk yüklediği belgeyi silerek yeni belgeyi yüklemek suretiyle yeniden kaydı tamamla butonuna basacaklardır.

E. Ders Kaydı İşlemleri

 

Üniversitemize yerleşen ve kesin kayıt işlemini tamamlayan tüm öğrencilerin www.oidb.ege.edu.tr sayfasında ilan edilen 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı akademik takviminde ilgili Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulunun güz yarıyılı için karşılarında belirtilen kayıt yenileme tarihlerinde öğrenci bilgi sistemi üzerinden ders seçimini yaparak ders kayıtlarını tamamlamaları gerekmektedir. Kayıt yenileme tarihlerinden önce ders kaydının ne şekilde yapılacağına ilişkin www.oidb.ege.edu.tr sayfasında duyuru yapılacaktır.

 

I. Eğitim Öğretime İlişkin Bilgiler

Üniversitemizde eğitim ve öğretime ilişkin yönetmelik ve yönergelere Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nın www.oidb.ege.edu.tr sayfasından,

Üniversitemizde yabancı dil hazırlık sınıfı uygulamasına ilişkin bilgiye www.ydy.ege.edu.tr sayfasından,

Burs, öğrenci toplulukları, sağlık ve spor hizmetleri vb. bilgiye www. http://sksdb.ege.edu.tr sayfasından,

Öğrenci köyüne ilişkin bilgiye http://ogrencikoyu.ege.edu.tr sayfasından erişilebilmektedir.

 

LİSANS TAMAMLAMA  STAJLARINA İLİŞKİN ÖNEMLİ DUYURU için LÜTFEN TIKLAYINIZ.

 

DANIŞMAN HOCAYA KARGOYLA İLETİLECEK BELGELER 

 1. FORM-   2_ ZORUNLU STAJ FORMU- için LÜTFEN TIKLAYINIZ.

  2. FORM-   ÖĞRENCİ STAJ GÜNLERİNİ GÖSTEREN TABLO için LÜTFEN TIKLAYINIZ.

  3. FORM-     NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ  için LÜTFEN TIKLAYINIZ.

  4. FORM-     İKİ ADET FOTOĞRAF için LÜTFEN TIKLAYINIZ.

  5.FORM-      SGK PROVİZYONU   için LÜTFEN TIKLAYINIZ.

 

ÖĞRENCİNİN STAJ YAPACAĞI KENDİSİNİN AYARLADIĞI HASTANEYE GÖTÜRECEĞİ BELGELER

- SGK PROVİZYONU için LÜTFEN TIKLAYINIZ.

- ZORUNLU STAJ FORMU için LÜTFEN TIKLAYINIZ.

- DEVAM ÇİZELGESİ için LÜTFEN TIKLAYINIZ.

- STAJ DEĞERLENDİRME FORMU için LÜTFEN TIKLAYINIZ.

- STAJ UYGULAMA FORMU-KURUM İMZALI ÜST YAZI için LÜTFEN TIKLAYINIZ.

 

ÖĞRENCİNİN STAJ SIRASINDA SÜREKLİ YANINDA BULUNMASI GEREKENLER

 

- MEZUNİYET KRİTER KİTABI için LÜTFEN TIKLAYINIZ.

- STAJDA GEREKLİ EVRAKLAR LİSTESİ_UYGULAMALAR VE SAYILARI için LÜTFEN TIKLAYINIZ.

 

STAJ BİTTİĞİ ZAMAN DANIŞMAN HOCANIZA TESLİM EDECEKLERİNİZ

- DEVAM ÇİZELGESİ-FORM-4-doldurulmus olacak  için LÜTFEN TIKLAYINIZ.

- STAJ DEĞERLENDİRME FORMU (FORM 5) İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

- MEZUNİYET KRİTER KİTABI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

 

 

 

Ebelikte Lisans Tamamlama İş Sağlığı Ve Güvenliği Sertifika Eğitimi duyurusu için lütfen TIKLAYINIZ.

 

Ebelikte Lisans Tamamlama Final Sınavları duyurusu için lütfen TIKLAYINIZ.

 

Ebelik Lisans Tamamlama Staj Hakkında Bilinmesi Gerekenler için lütfen TIKLAYINIZ.

 


 

 

SINAV DEĞERLENDİRMELERİNE İLİŞKİN DUYURU

Sevgili öğrencilerimiz, Ara Sınav ve Final Değerlendirmelerinize ilişkin Otomasyon Güncellemesi sırasında sorun yaşanmış olup yaşanılan aksaklık giderilmiştir. Arasınav değerlendirmeleriniz %20 Final değerlendirmeleriniz ise % 80 üzerinden yapılmaktadır.

Bilgilerinize

 

 

Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi,2021-2022 Eğitim Öğretim Dönemi Güz Yarıyılı,Ebelik Bölümü Uzaktan Öğretim Lisans Tamamlama Programı İçin Tıklayınız.

 

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Ebelikte Lisans Tamamlama Müfredatı için tıklayınız

 

2020-2021 Eğitim Öğretim yılı Güz Dönemi Ebelikte Lisans Tamamlama Akademik Takvimi İçin Tıklayınız.

 

 

 

 

 

 

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ