canlı destek

Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğrenciler

2021-2022 Eğitim Öğretim Dönemine ilişkin duyurular 

Güncelleme

18 Ekim 2021 tarihinde yapılan Bölüm Kurulunda yüz yüze yapılması planlanan derslerin sınıf kapasitesinin yeterli ve pencerelerin sürekli açık olması, derslerin aynı anda hem yüz yüze hem de çevrim içi olarak yürütülmesinin sıkıntılar yaratması nedeniyle tüm sınıf bir arada seyreltme yapılmadan uygulanmasına karar verilmiştir.  

Haftalık program (08 Ekim 2021 tarihinde güncellenmiştir)

Haftalık programda derslerinizin nerede ve hangi yöntemle işleneceğini görebilirsiniz. Yüz yüze yapılması planlanan dersler için seyreltme uygulanacaktır. Genel olarak tek numaralı öğrencilerimiz tek haftalarda, çift numaralı öğrencilerimiz ise çift haftalarda yüz yüze eğitim için okula gelecekler (örnek. 18 Ekim haftası 42. hafta olarak görünüyor. O hafta yapılacak yüz yüze derslere çift numaralı öğrenciler gelecek.). O hafta okula gelmeyen diğer öğrencilerimiz ise Egeders (ya da teams) üzerinden derse canlı olarak katılacaklar. Hem yüz yüze derslerde hem de evden katılımda devam koşulları geçerlidir. Teorik dersler için tümüyle yüz yüze ya da tümüyle çevrim-içi olarak derse katılmak isteyen öğrencilerimiz gerekçelerini bölüm başkanlığına sunabilirler, bölüm başkanlığı bu talepleri değerlendirecektir. Uygulamalara belirtilen tarihlerde yüz yüze katılım zorunludur.  

Aşağıda belirtilen tüm tanıtım toplantılarına yüz yüze katılım zorunludur. 

İnternet sıkıntısı olan öğrencilerimiz için, kendi dizüstü bilgisayarları ile gelmeleri durumunda Karşıyaka binamızda internet erişimi olan bir alan yaratılması planlanmaktadır. 

1. sınıflar 

Öncelikle Beslenme ve Diyetetik bölümüne HOŞ GELDİNİZ. Hep birlikte keyifli bir dönem geçirmeyi diliyoruz. 

11 Ekim 2021 Pazartesi Eğitim Öğretim Dönemimiz başlıyor. Sizlerle 12 Ekim 2021 Salı günü saat 10:00'da tüm Bölüm öğretim elemanları olarak Karşıyaka binamızda buluşacağız. Açılış dersinde sizlere Ege Üniversitesini, Sağlık Bilimleri Fakültesini, Beslenme ve Diyetetik bölümünü ve İzmir'i tanıtacağız. Üniversitenin olanaklarından, tabi olduğunuz yasal düzenlemelerden, ulaşımdan söz edeceğiz ve gereksinim duyacağınızı düşündüğümüz bilgileri sizlerle paylaşacağız. Sizlere kendimizi tanıtacağız ve sizleri tanıyacağız.

Tanıtım etkinliğine gelirken yanınızda 1 adet fotoğraf ( vesikalık herhangi bir fotoğraf olabilir, mümkünse güncel olsun), kalem ve basılı olarak aşı kartlarınızı (aşı kartlarınızı e-nabızdan bastırabilirsiniz) getirmenizi rica ediyoruz. 

Sorularınız için recimeseri@yahoo.com, yapiciceren@gmail.com adreslerine mesaj atabilirsiniz. 

 

2. sınıflar 

2. sınıflarımız sizler de hoş geldiniz. Sizlerle bir yıl boyunca çevrim içi ders yaptık ancak sizlerle de yüz yüze tanışamadık. Bu nedenle 11 Ekim 2021 Pazartesi günü saat 13:30'da sizleri de Karşıyaka yerleşkemize tanışma toplantısı için bekliyoruz. 

Gelirken  1 adet fotoğraf (vesikalık herhangi bir fotoğraf olabilir, mümkünse güncel olsun) ve kalem getirmenizi rica ediyoruz. 

 

3. sınıflar 

Sizlerle bu dönem çoğunlukla yüz yüze olacağız. Gerekli bilgileri iletişim kanallarımızdan paylaşacağız. İlk buluşmamızda sizlerden de 1 adet fotoğraf (vesikalık herhangi bir fotoğraf olabilir, mümkünse güncel olsun) getirmenizi rica ediyoruz.

 

4. sınıflar 

Sevgili internler, 

Sizlerle 11 Ekim 2021 Pazartesi saat 10:00'da Karşıyaka'da bir oryantasyon etkinliği yapacağız. Bu etkinlikte internlik ile ilgili bilmeniz gerekenleri sizlere aktaracağız. 

 

 

 

2020-2021 Müfredat 

- 2020-2021 Müfredat (2016- Eski girişli öğrenciler için)

-2020-2021 Müfredat (2020 yılında kayıtlanmış öğrenciler için)

2019-2020 Müfredat 

 

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ